Mobile-Malware1

صدها نفر از کاربران تلفن‌های همراه در فرانسه اعلام کردند ویروسی آنها را مجبور به ارسال ناخواسته هزاران پیام تبریک سال نو میلادی کرده است.

اپراتورهای تلفن همراه در فرانسه اعلام کرده‌اند در شب سال نو میلادی و صبح فردای آن شب در حدود ۹۳۰ میلیون پیام تبریک ارسال شده است.

اکنون آشکار شده است که تعدادی از مشتریان شرکت “Orange” در شبی که قیمت پیامک‌ها افزایش داشته است، بیش از ۱۳۰ پیامک تصویری یا نوشتاری ارسال کرده‌اند. این شرکت اعلام کرده‌است نقصی فنی در شبکه اپراتوری منجر به بوجودآوردن این ویروس شده و تنها کمتر از چند صد نفر را تحت تاثیر خود قرار داده است.

با این همه ده‌ها نفر از کاربران این شرکت می گویند این مشکل هزینه‌ای چند صد یورویی بر روی دست آنها گذاشته است زیرا بیشتر پیامک‌های فرستاده شده تصویری بوده‌اند در حالی که قیمت این پیامک‌ها نسبت به انواع نوشتاری آن از قیمت بالاتری برخوردارند.

این ویروس تا جایی پیشروی کرده‌است که برای یکی از مشتریان شرکت Orang به صورت ناخواسته درحدود ۳۰۰ پیامک تصویری ارسال کرده و هر یک از اعضای خانواده وی یک پیامک را بیش از ۱۵ بار دریافت کرده اند.

سخنگوی شرکت Orange اعلام کرده است نقص فنی اپراتور طی شب سال نو میلادی منجر به بروز این مشکل شده است و از بردن نام اپراتوری که دچار این اختلال شده بود سر باز زد. این در حالی است که دیگر اپراتورها اصرار دارند در آن دوره زمانی هیچ گونه نقص و خطایی را تجربه نکرده‌اند.