1755

سید محمد حسین پور، رئیس کارگروه رسانه جشنواره ملی فاوا در گفت‌وگو با واحد خبر روابط عمومی وزارت ارتباطات و فناوری اطلاعات، ضمن بیان این مطلب، اظهار داشت: نخستین جشنواره ملی فاوا همزمان با روز جهانی ارتباطات در سال آینده و به منظور ارج نهادن به تلاش های فعالان حوزه فاوا به همت وزارت ارتباطات و فناوری اطلاعات برگزار خواهد شد.

وی افزود: کارگروه های تخصصی با موضوعات مختلفی در دبیرخانه این کارگروه تشکیل شده که کارگروه “رسانه” یکی از آن ها محسوب می شود.
وی ادامه داد: ارتقاء سطح کیفی و میزان اثرگذاری رسانه‌های فعال در توسعه فناوری اطلاعات و ارتباطات و تقدیر از اصحاب رسانه از جمله اهداف مدنظر این کارگروه تخصصی محسوب می شود.
مدیر کل روابط عمومی وزارت ارتباطات تصریح کرد: “خبر”، “گزارش”، “مصاحبه”، “تیتر”، “مقاله”، “ترجمه”، “عکس و طرح” و” نقد” از جمله بخش‌های مورد ارزیابی در این کارگروه است.
سید محمد حسین پور در خصوص چگونگی و شرایط شرکت اصحاب رسانه در این جشنواره نیز گفت: کلیه روزنامه نگاران، نویسندگان و خبرنگاران حوزه ICT در نشریات چاپی، خبرگزاری‌ها و سایت‌های خبری و رسانه های تصویری می‌توانند در این جشنواره شرکت کنند.
وی تأکید کرد: متقاضیان می‌بایست آثار منتشر شده خود در رسانه‌های مذکور را که از ابتدای مرداد ماه سال ۸۸ تا ابتدای بهمن ماه سال جاری به رشته تحریر در آورده اند، به دبیرخانه دائمی جشنواره ملی فاوا ارسال کنند.
رئیس کارگروه رسانه جشنواره ملی فاوا با بیان این مطلب که تا کنون تعداد زیادی از آثار فعالان این حوزه به دبیرخانه ارسال شده است تصریح کرد: متقاضیان می توانند پس از ثبت نام الکترونیکی از طریق سایت جشنواره ملی فاوا به آدرس www.festfava.ir ، آثار خود را به صورت الکترونیکی و نسخه اسکن شده، به نشانی پست الکترونیکی festfava@ict.gov.ir ارسال کنند.