site-down
مشکل کاربران در زمینه باز نشدن برخی سایت‌ها را نمی‌توان دلیلی بر کندی سرعت اینترنت دانست
مدیر کل دفتر نظارت بر سرویس‌های فناوری اطلاعات سازمان تنظیم مقررات و ارتباطات درباره اینکه برخی کاربران از باز نشدن برخی سایت‌ها شاکی هستند گفت: این موضوع می‌تواند دلایل مختلفی داشته باشد که باید مورد بررسی قرار بگیرد و نمی‌توان گفت سرعت اینترنت دلیل اصلی این موضوع است.

علیرضا اصغریان در گفت‌و‌گو با ایسنا، اظهار کرد: سرعت اینترنت و دسترسی به آن موضوعی است که باید با ابزارهای سنجش سرعت آن را مشخص و تعیین کرد.

وی با تاکید بر اینکه مشکل کاربران در زمینه باز نشدن برخی سایت‌ها را نمی‌توان دلیلی بر کندی سرعت اینترنت دانست، ابراز کرد: تمامی ابزارهای سنجش سرعت اینترنت وجود دارد و به راحتی و سهولت می‌توان مشخص کرد که کاربر با چه سرعتی به اینترنت دسترسی دارد.

اصغریان در بخشی از سخنان خود تاکید کرد: اپراتورها باید خسارت مندرج در SLA یا توافقنامه سطح خدمات را به مشتریان خود بپردازند و خسارت را از اپراتور بالادستی خود مطالبه کنند.

مدیر کل دفتر نظارت بر سرویس‌های فناوری اطلاعات رگولاتوری ادامه داد: هیچ اپراتوری مجاز نیست به بهانه بروز اشکال و یا اخذ نکردن خسارت از اپراتور بالادستی خود، از پرداخت خسارت به مشتریانش خودداری کند.