wh

رییس جمهور آمریکا از نبود گوشی‌های موبایل و ابزار دیجیتالی پیشرفته در کاخ سفید ناراضی است و بر این باور است که کاخ سفید ۳۰ سال از فناوری روز دنیا عقب است

اوباما که به خونسردی و آرامش معروف است در مراسمی که به منظور جذب کمک‌های مالی برای حزب دموکرات در در شیکاگو برگزار شد با حالتی برافروخته گفت: ما نمی‌توانیم داخل کاخ سفید از گوشی‌های‌مان استفاده کنیم. چشم‌های‌تان را باز کنید دوستان! من رییس‌جمهور ایالات متحده هستم! پس آن همه دکمه‌های دیجیتالی و نمایشگرهای بزرگ کجا هستند؟ اصلا خبری از آنها نیست. همیشه فکر می‌کردم با ورود به کاخ سفیدکلی موبایل و ابزار الکترونیکی هیجان‌انگیز در دسترسم خواهد بود. اما مثل اینکه کاخ سفید ۳۰ سال از فناوری روز دنیا عقب است.

اوباما زمانی این صحبت‌ها را به زبان آورد که مراسم تمام شده بود و او خیال می‌کرد حرف‌های او به جز حاضران به گوش دیگران نمی‌رسد، اما از قضا میکروفن رو‌به‌روی او روشن مانده بود و حرف‌های آقای رییس جمهور به بیرون درز کرد.

باراک اوباما در پاسخ به سوالی در مورد موانع سر راه پیشرفت و نوآوری در فناوری اعلام کرد: وضعیت فناوری اطلاعات در سراسر دولت آمریکا افتضاح است. این وضعیت در پنتاگون، آژانس‌های مختلف و وزارت امنیت داخلی اصلا تعریفی ندارد.

رییس جمهور آمریکا طرفدار گوشی بلک‌بری است و تا به حال در برابر پذیرش آیفون اپل مقاومت کرده است. اوباما علاقه فراوانی به فناوری و ابزارهای الکترونیکی دارد، اما گفته می‌شود گوشی موبایل او بامدل Blackberry ۸۸۳۰ World Edition سال ۲۰۰۷ وارد بازار شده است. سرویس امنیتی آمریکا برای کاهش خطرات امنیتی، رییس جمهور آمریکا را از به همراه داشتن گوشی موبایل منع می‌کند. همچنین تمام ایمیل‌های رییس جمهور باید ضبط و پس از مدت معینی در اختیار عموم قرار گیرد.