s-c

گوگل از کلیه نوجوانان ۱۳ تا ۱۸ ساله سراسر جهان خواست تا در یک مسابقه علمی بین‌المللی که توسط این شرکت اینترنتی بزرگ برگزار می‌شود، شرکت کنند.

شرکت گوگل در وبلاگ رسمی خود بخشی را با عنوان زیر راه‌اندازی کرده است: «رقابت علمی گوگل به‌دنبال انیشتن‌ها و ماری کوری‌های جوان می‌گردد.
لَری پیچ و سِرگِی برین دو دانشجوی جوانی که موسس شرکت گوگل بودند، جوانان سراسر دنیا را تشویق می‌کنند تا در این رقابت علمی شرکت کنند».

در وبلاگ گوگل در این خصوص نوشته شده است: «لَری و سِرگِی بسیار خوش‌شانس بودند که بتوانند نظر خود را در مقابل تعداد زیادی از افراد اعلام کنند. اما چه تعداد از نظرات مردم به دلیل نداشتن استعداد و فرصت برای ابراز شدن از بین می‌رود؟ ما معتقدیم که علم می‌تواند دنیا را تغییر دهد، و یک راه مناسب برای تشویق افراد در این زمینه، برگزاری مسابقه بین جوانان علمی جهان است تا بتوانند توانایی‌های خود را در این زمینه به نمایش بگذارند».

“رقابت علمی گوگل ” به دنبال همکاری این شرکت با مراکز CERN، LEGO Group، National Geographic و Scientific American برگزار می‌شود.

جزئیات مربوط به نحوه شرکت در این رقابت علمی در بخش وقایع سایت خبری گوگل(www.google.com/events/sciencefair) نوشته شده است.

نکته قابل توجه در این زمینه این است که جوانان علمی سراسر دنیا می‌توانند به صورت انفرادی یا در گروه‌های سه‌ نفره تا تاریخ ۴ آوریل ۲۰۱۱ شرکت کنند.

قرار است برنده این مسابقه در دفتر مرکزی گوگل در دره سیلیکون فعالیت خود را آغاز کند که علاوه بر این، جوایز ارزنده‌ای برای او در نظر گرفته شده است