009-weather-1

اربران همچنین می‌توانند واحد‌های سرعت باد و درجه هوا را تغییر دهند و می‌توانند زمانی که درحال تنظیم فاصله نزدیکی یا دوری از نقشه هستند قابلیت نمایش ابرها را فعال یا غیرفعال کنند.

شرکت گوگل قابلیت پیش‌بینی وضعیت آب و هوا در مناطق مختلف جهان را بر روی اپلیکیشن Google Maps فراهم کرد.

به گزارش ایتنا از همکاران سیستم، شرکت گوگل با همکاری پایگاه اطلاع‌رسانی شبکه تلویزیونی Weather Channel و مرکز تحقیقاتی US Naval Research Laboratory مستقر در آمریکا هم اکنون اطلاعات مربوط به شرایط جوی و داده‌های پردازش ابری در سراسر جهان را به سرویس نقشه گوگل (Google Maps) افزوده است.

این قابلیت جدید برای پیش بینی وضعیت آب و هوایی را می‌توان از طریق یک گزینه جدید در بالای گوشه سمت راست سرویس نقشه گوگل فعال کرد.

جونا جونز، یکی از طراحان برنامه‌های نرم‌افزاری شرکت گوگل اعلام کرد: با کلیک روی آیکون آب و هوا برای شهر مورد نظر پنجره‌ای باز می‌شود که شامل اطلاعاتی از جمله میزان رطوبت و وضعیت باد است و امکان پیش‌بینی شرایط جوی برای چهار روز آینده نیز فراهم شده است.

کاربران همچنین می‌توانند واحد‌های سرعت باد و درجه هوا را تغییر دهند و می‌توانند زمانی که درحال تنظیم فاصله نزدیکی یا دوری از نقشه هستند قابلیت نمایش ابرها را فعال یا غیرفعال کنند.

سرویس نقشه گوگل هم اکنون اطلاعاتی از جمله توپوگرافی و شرایط ترافیکی مربوط به بخش‌هایی از جهان را ارائه می دهد، قابلیت بررسی شرایط ترافیکی شهرهای اروپایی از ۱۳ ماه ژوئیه به این سرویس شرکت گوگل افزوده شد.