Error Code 1009

این روزها بار دیگر کاربران Iphone و Ipad شاهد از سرگیری یا بهتر است گفت تشیدید تحریم های نرم افزاری توسط شرکت اپل نسبت به کاربران ایرانی هستند.

بزرگ‌ترین برند تجاری دنیا در ماه اخیر مجدد دست به مسدودسازی کاربران ایرانی زده است، در حالی که اواخر سال گذشته با توجه به ضریب نفوذ بالای آیفون در ایران، دست از این رفتار توهین‌آمیز خود برداشت تا شاید با این کار زمینه‌ای برای حضور گسترده‌تر در بازار کشورمان برای شرایط پساتحریم داشته باشد.

Error Code 1009

نمایش Error Code 1009 روی نمایشگر گوشی یا تبلت که بسیاری افراد را سردرگم نموده است دقیقا مربوط به همین مسدود سازی اخیر شرکت اپل می باشد. اما این کار نه تنها شامل ایران بلکه کشورهای بسیاری نظیر لبنان، فلسطین، سوریه و … نیز دردسترسی به سرویس‌های اپل محدود شده‌اند.

What does App Store Error 1009 mean

اما همچنان امکان دانلود نرم‌افزار و اپلیکیشن‌های مورد نیاز و ضروری کاربران از بانک نرم افزار این شرکت وجود دارد. در سالیان گذشته VPN را راه حل فرار و دور زدن تحریم‌ها دانستند و هرچند شاید توصیه استفاده از VPN مناسب نباشد اما یکی از راه‌های گریز اصلی به حساب می‌آید.

استفاده از VPN سرعت را به شکل‌ چشم‌گیری کاهش می‌دهد، اما کاربران IOS می‌توانند با اتصال به VPN از دست Error Code 1009 خلاص شده و برنامه مورد نظر خود را از مارکت اپل انتخاب کرده و دانلود را انجام دهند.

نکته مهم در خصوص این راهکار این است که لازم نیست کل دانلود با اتصال به VPN انجام پذیرد، و تنها بعد از آن که دانلود شروع شد بهتر است VPN را قطع کنید تا سرعت دانلود به حالت عادی برگردد.

شناسایی IP ایران توسط سرورهای اپل موجب این می‌شود که به بانک اطلاعاتی مختص ایران که در شرایط تحریم است، منتقل شوید اما اگر آدرس IP با استفاده از سرورهای VPN تغییر داده شود، سرور میزبان اپل قادر به شناسایی آدرس اصلی نیست و امکان استفاده از خدمات را فراهم می‌کند.

روش دیگر برای دور زدن Error Code 1009 استفاده از سرور مجازی است، که در این شیوه شما با کمک سرور مجازی فایل ها را دریافت می کنید، و سپس مستقیم از سرور خودتان و با سرعت بالا فایل ها را دانلود می کنید. در این شیوه سرعت کار به مراتب بالاتر می باشد، اما باید به صورت دستی فایل ها را روی دستگاه خود منتقل کرده و نصب کنید. برای این منظور کافی است یک سرور مجازی از خارج از کشور تهیه کنید و کانفیگ های مربوط آن را انجام دهید.

لطفا اگر این مطلب را مفید دانستید و قصد بازنشر آن را داشتید به این صفحه با عنوان زیر لینک بدهید:

Error Code 1009