بسم الله الرحمن الرحیم

انجمن های تخصصی کدباکس

شبکه، امنیت، سرور، دیتاسنتر، سیستم عامل، هاستینگ، وبمستری، طراحی وب، نرم افزار، سخت افزار، گرافیک و ...

امروز سه شنبه 17 اکتبر 17, 5:05 pm

مبحث جدیدپاسخ

[ 4 پست ] 
نويسنده پيغام
پستارسال شده در: پنج شنبه 13 آپريل 17, 11:12 am 

سپاسگذاری کرده: 0 بار
سپاس دریافتی: 0 بار
با سلام و احترام
بنده یک سرور مجازی دارم که روی اون فقط یه سایت و وب سرورش nginx هست و از cdn ایرانی استفاده میکنم اخیرا با یک مشکل مواجه شدم و اون اینکه این cdn اخیرا ssl رایگان ارائه میده ولی وقتی فعالش میکنم سایتو با آی پی فراخوانی میکنه و وقتی سایتمو با آی پی باز میکنم خطای 404 not found nginx دریافت میکنم لازم به ذکره که بنده یه سایت دیگه هم با سرور مجازی مجزا برای یکی از آشنا ها راه اندازی کردم برای اونم همین مشکل هست میخوام بدونم چجوری میتونم این مشکلو حل کنم و از ssl استفاده کنم
(در نهایت باید اضافه کنم که وب سایت من خبریه و وب سایتی که برای آشنا ها راه اندازی کردم فروشگاهیه با این تفسیر اصلا نیاز به استفاده از ssl در اینگونه وب سایت ها هست یا خیر؟)

پستارسال شده در: پنج شنبه 13 آپريل 17, 3:36 pm 

amzzm75 نوشته است:
با سلام و احترام
بنده یک سرور مجازی دارم که روی اون فقط یه سایت و وب سرورش nginx هست و از cdn ایرانی استفاده میکنم اخیرا با یک مشکل مواجه شدم و اون اینکه این cdn اخیرا ssl رایگان ارائه میده ولی وقتی فعالش میکنم سایتو با آی پی فراخوانی میکنه و وقتی سایتمو با آی پی باز میکنم خطای 404 not found nginx دریافت میکنم لازم به ذکره که بنده یه سایت دیگه هم با سرور مجازی مجزا برای یکی از آشنا ها راه اندازی کردم برای اونم همین مشکل هست میخوام بدونم چجوری میتونم این مشکلو حل کنم و از ssl استفاده کنم
(در نهایت باید اضافه کنم که وب سایت من خبریه و وب سایتی که برای آشنا ها راه اندازی کردم فروشگاهیه با این تفسیر اصلا نیاز به استفاده از ssl در اینگونه وب سایت ها هست یا خیر؟)

از کدوم سی دی ان ایرانی استفاده میکنی ؟ این که سایت رو با آی پی فراخوانی میکنه و با استفاده از اس اس ال این مورد پیش میاد به نظر من مشکل از نحوه ی نصب گواهینامه ssl هست و از این قبیل مسائل که به Nginx مربوط نیست این قسمتش.

پستارسال شده در: پنج شنبه 13 آپريل 17, 3:41 pm 

petlover نوشته است:
amzzm75 نوشته است:
با سلام و احترام

از کدوم سی دی ان ایرانی استفاده میکنی ؟ این که سایت رو با آی پی فراخوانی میکنه و با استفاده از اس اس ال این مورد پیش میاد به نظر من مشکل از نحوه ی نصب گواهینامه ssl هست و از این قبیل مسائل که به Nginx مربوط نیست این قسمتش.

شاید هم مربوط به cms اش باشه !!. دوست عزیز از چه cms ی استفاده میکنی ؟؟؟
باز نشدن سایت با آی پی شاید ربط داشته باشه به تنظیمات وب سرور و کنترل پنل.
راستی کنترل پنل شما چی هست ؟ سی پنل یا دایرکت ادمین ؟؟؟
یخورده بیشتر توضیح بدید اصلا چطور ssl رو فعال کردین....

پستارسال شده در: پنج شنبه 13 آپريل 17, 4:30 pm 

من از cdn ابر آروان استفاده میکنم که ssl رایگان ارائه میده و نوع ssl ش هم Let's Encrypt Authority X3 هست و فعال سازیشم خیلی راحته از داخل پنل cdn یه بخش داره به اسم فعال سازی https و وقتی فعال میشه قفل سبز رنگ به آدرس سایت اضافه میشه و درست کار میکنه ولی چون سایت از آی پی فراخوانی میشه این ارور رو داره

پنل مدیریتی که من ازش استفاده میکنم دایرکت ادمین نال نشده هستش

خودم حدس میزنم که مشکل از فایل nginx-vhosts.conf باشه چون با تغییر یه خطش ارور عوض شد قبل از تغییر این ارور رو نشون میداد Nginx is functioning normally و بعد از تغییر شد این اروری که من بهتون گفتم

من این خطو root /var/www/html; به root /var/www/html/domain name.ir; تغییر دادم

داخل سایت nginx هم کانفیگ وردپرس رو توضیح داده ولی نگفته کدوم فایلا رو ویرایش کنیم

نمايش پست ها از پيشين:  مرتب سازي بر اساس  

مبحث جدیدپاسخ

[ 4 پست ] 

مباحث مرتبط

مباحث   نويسنده   پاسخ ها   بازديدها   آخرين پست 
موضوع ناخوانده دیگری در این انجمن موجود نیست. کانفیگ sxt Lite 5

slmpr

0

400

سه شنبه 13 دسامبر 16, 12:42 pm

slmpr نمایش آخرین ارسال

موضوع ناخوانده دیگری در این انجمن موجود نیست. مشکل IP در Nginx

sibche2013

0

1865

شنبه 18 ژوئن 16, 7:42 pm

sibche2013 نمایش آخرین ارسال

موضوع ناخوانده دیگری در این انجمن موجود نیست. بهترین افزونه های سئو برای وردپرس

fns4565

1

382

پنج شنبه 06 آپريل 17, 10:35 am

Moslemi نمایش آخرین ارسال

موضوع ناخوانده دیگری در این انجمن موجود نیست. تنظیم سکوریتی کی security key های مناسب برای وردپرس

Hoseyn

2

3932

سه شنبه 28 جولاي 15, 2:33 am

M.Abooali نمایش آخرین ارسال

موضوع ناخوانده دیگری در این انجمن موجود نیست. اجازه دادن به کاربران برای تعویض قالب وردپرس

Hoseyn

0

1989

جمعه 28 آگوست 15, 3:25 pm

Hoseyn نمایش آخرین ارسال

چه کسي حاضر است ؟

کاربران حاضر در اين انجمن: بدون كاربران آنلاين و 4 مهمان

شما نمي توانيد مبحث جديدي در اين انجمن ايجاد کنيد
شما نمي توانيد به مباحث در اين انجمن پاسخ دهيد
شما نمي توانيد پست هاي خود را در اين انجمن ويرايش کنيد
شما نمي توانيد پست هاي خود را در اين انجمن حذف کنيد
شما نمي توانيد فايل هاي پيوست در اين انجمن ارسال کنيد