بسم الله الرحمن الرحیم

انجمن های تخصصی کدباکس

شبکه، امنیت، سرور، دیتاسنتر، سیستم عامل، هاستینگ، وبمستری، طراحی وب، نرم افزار، سخت افزار، گرافیک و ...

امروز دوشنبه 16 سپتامبر 19, 4:35 pmمبحث جدیدپاسخ

 [ 2 پست ] 
نويسنده پيغام
پستارسال شده در: شنبه 20 اکتبر 18, 7:28 am 

پست ها : 217
سپاسگذاری کرده: 0 بار
سپاس دریافتی: 347 بار
      قبل از مهاجرت به کانادا، باید این موارد را بدانید                                                                                                                                                                                                                                                                                             
                         
                              
                                   

قبل از مهاجرت به کانادا، بدانید که:

کانادا مکان بزرگی است

آیا می دانستید که کانادا دومین کشور جهان با مساحت بیش از 10 میلیون کیلومتر مربع است. این کشور تنها از لحاظ اندازه خشکی از روسیه جلو افتاده است.مرز کانادا با ایالات متحده آمریکا، طولانی ترین مرز زمینی در جهان است که هر روز صدها هزار مسافر از آن عبور می کنند.کانادا با سه اقیانوس - اقیانوس آرام در سمت غرب، اقیانوس اطلس در شرق و در شمال با اقیانوس قطب شمال برخورد می کند. این شامل ده استان و سه قلمرو - یوکان، مناطق شمال غربی و نوناووت است.گرچه از لحاظ فیزیکی بزرگ است، فقط حدود 33 میلیون نفر جمعیت دارد – چیزی در حدود 4 میلیون کمتر از جمعیت ایالت کالیفرنیا در ایالات متحده امریکا.بنابراین در کانادا فضای زیادی از لحاظ خشکی وجود دارد و در مقابل جمعیت بسیار کمتری دارد.

تاریخ کانادا کوتاه است

تاریخ مردم بومی در کانادا بسیار طولانی است. از شروع زمان، مردم بومی در کانادا بوده اند.کانادا به عنوان یک کشور، دارای تاریخی نسبتا کوتاه است. بیشتر تاریخ آن تلاش برای جلوگیری از تصرف کانادا توسط آمریکاییان بوده است. کانادا برای اولین بار توسط وایکینگ ها، در حدود سال 1000 میلادی کشف شد و حتی تا زمانی هم در آنجا اقامت داشتند. امروزه بسیاری از این سکونتگاه های موقتی وایکینگ ها، حفر و کشف شده اند، که اطلاعات بیشتری درباره نحوه زندگی، سفر و فرهنگ مردم وایکینگ کشف شده است.

کانادا در قرن پانزدهم توسط کاوشگران فرانسوی و بریتانیایی کشف شد. فرانسه در کانادا تا دهه 1700، مستعمرات داشت ولی بعد از آن به انگلیس تسلیم شد. با این حال، فرهنگ فرانسوی در کانادا باقی ماند و رشد کرد و بیشترین جایی که این فرهنگ به چشم می خورد استان کبِک است.
کانادا در سال 1867 استقلال پیدا کرد؛ حکومت کانادا یک دموکراسی پارلمانی فدرال و یک پادشاهی مشروطه است که در حال حاضر ملکه الیزابت دوم رئیس کشور است. ساختار حکومت کانادا از پادشاه یا ملکه بریتانیا، دولت فدرال، دو مجلس سنا و عوام، دولت*های ایالتی و فرماندار کل که به عنوان نماینده ملکه الیزابت (سمت تشریفاتی) ایفای نقش می*کند، تشکیل شده*است.

کانادا در ابتدا از 4 استان تشکیل شد که بعدها به آن 6 استان و 3 قلمرو دیگر اضافه شد. آخرین استان به نام Newfoundland از حاکمان بریتانیایی آن در سال 1949 جدا شد و به دولت فدرال کانادا پیوست.

کانادا دموکراتیک است

کانادا یک کشور فدرال با دموکراسی پارلمانی است. این به این معنی است که مردم کانادا، نمایندگان را در مجلس عوام در اُتاوا (پایتخت کشور) انتخاب می کنند. کانادا نیز یک پادشاهی مشروطه است، به این معنا که از لحاظ فنی ملکه انگلستان هنوز «رئیس دولت» کانادا است. با این وجود، در عمل، ملکه، به طور قانونی با کانادا ارتباط بسیار کمی دارد، زیرا قدرتش به فرماندار کل – نماینده ملکه الیزابت – در کانادا اختصاص دارد. با این حال، از نظر تئوری ممکن است، در برخی از شرایط خیلی غیرعادی ملکه بتواند قدرت خود را در کانادا اعمال کند، اما در واقع بسیار احتمال ان ضعیف است.

کانادا به طور رسمی دو زبانه است - انگلیسی و فرانسوی - به همین دلیل است که در فرم اپلیکیشن از شما درباره تسلط به زبان انگلیسی و فرانسوی سوال پرسیده می شود.

در کانادا، منشور حقوق و آزادی های فردی وجود دارد که تضمین می کند، شهروندان کانادایی از زندگی، آزادی و امنیت فردی برخوردار هستند.

بخش مهمی از یک جامعه دموکراتیک، یک رسانه آزاد است و کانادا دارای دو روزنامه بزرگ ملی است - National Post و Globe and Mail.

ورزش و تفریح

ورزشی که کانادا به خاطر ان شناخته شده است، هاکی است!

هاکی بخش بزرگی از ورزش و فرهنگ کانادا است و در هر شهر بزرگ و کوچکی در سراسر کشور از سطح سرگرمی تا سطح حرفه ای بازی می شود.


با این حال، هاکی ورزش رسمی کانادا نیست. ورزش رسمی کشور ما لاکراس است. لاکراس، کمی یک ورزش غیر معمول است که با استفاده از چوب که به انتهای آن یک توری وصل شده است، بازی می شود. با این چوب کار پرتاب و گرفتن یک توپ لاستیکی بسیار سفت انجام می شود. زمین لاکراس در یک سطح محکم (نه یخی) بازی می شود. لاکراس، یک بازی سریع، هیجان انگیز و اغلب بسیار خشن است.

عناصر فرهنگی کانادا؛ که به خوبی شناخته می شوند؛ شامل شیره درخت افرا است، که در کبک و اُنتاریو در درجه اول می توانید پیدا کنید و سپس در سایر استان ها.

شاید شما درباره « BeaverTails» چیزهای کمی شنیده باشید؛ نوعی شیرینی که در روغن خیلی داغ حسابی سرخ شده و با شکر قهوه ای و یا شربت سرو می شود. این شیرینی شبیه دم سمور آبی است.برای اخذ
ویزای کانادا کلیک نمایید.
جغرافیا

کانادا، جغرافیای شگفت انگیزی دارد. به عنوان مثال، رودخانه Saint Lawrence بسیار بزرگ است. تقریبا در حدود 2000 مایل یا در حدود 3200 کیلومتر، که از اقیانوس اطلس به دریاچه اُنتاریو جاری می شود. این رودخانه یک راه بزرگ حمل و نقل دریایی، برای حمل کالا از خارج به داخل کشور کانادا است. رودخانه Saint Lawrence، مسیر اصلی اکتشاف کانادا بود. ژاک کارتیه، اولین بار در سال 1535 با کمک قبایل بومی مورد اکتشاف قرار گرفت. یکی دیگر از معروف ترین کاوشگران - ساموئل دو شامپلن - از رودخانه برای کشف سایر نقاط این کشور نیز استفاده کرد.


کانادا شامل دریاچه های بسیار بزرگ (در امتداد مرز مشترک با ایالات متحده آمریکا) است، که بزرگترین مجموعه دریاچه های آب شیرین در جهان محسوب می شوند، که 21% از آب شیرین جهان را شامل می شود. این دریاچه ها شامل دریاچه های میشیگان، ایری، هیوران، سوپریور و اُنتاریو هستند.
خلیج هادسون، یک خلیج عظیم آب شور است که شما می توانید آن را به وضوح در هر نقشه ای از، کانادا ببینید. این خلیج در شمال شرقی است و با پنج استان و قلمرو Nunavut، هم مرز است.

در غرب، کوه های راکی قرار دارد. این رشته کوه عظیم که در حدود 3.000 مایل یا 4.800 کیلومتر از شمال بریتیش کلمبیا به نیومکزیکو کشیده شده است.

شهر های مهم

شهرهای اصلی کانادا (از غرب به شرق) عبارتند از: ونکوور (بریتیش کلمبیا)، ادمونتون، کلگری (آلبرتا)، ساسکاتون (ساسکاچوان)، وینیپگ (منیتوبا)، تورنتو، اُتاوا (اُنتاریو)، مونترال (کبِک)، فردریکتون (نیو برانزویک)، شارلوت تاون (جزیره پرنس ادوارد)، هالی فکس (نوا اسکوشیا)، سنت جان (نیوفاندلند).

ونکوور

ونکوور، در سال 2010 میزبان بازی های المپیک زمستانی بود و به خاطر همین مسئله بیشتر مورد توجه قرار گرفت. البته فقط به همین خاطر نبود. پیست اسکی Whistler که در حدود یک ساعت با ماشین از ونکوور فاصله دارد هم، برترین پیست اسکی کانادا می باشد.

ونکوور در ساحل غربی بریتیش کلمبیا و بین کوه های ساحلی و اقیانوس آرام قرار دارد. این جغرافیای محدود به این معنی است که قیمت املاک در ونکوور، نسبت به سایر شهرهای کانادا، گرانتر است. با این حال، اگر شما به مناطقی همچون Surrey، Burnaby، Coquitlam و New Westminster بروید، مسلما قیمت های پایین تری برای خانه خواهید یافت. در ضمن رفتن به ونکوور از این مناطق بسیار ارزان و آسان تمام می شود.

ونکوور، آب و هوای معتدلی دارد و با جوامع ساحلی ویکتوریا، پایتخت بریتیش کلمبیا تطابق دارد. تابستان ها، هوا گرم است اما غیر قابل تحمل نیست. با این حال، زمستان مرطوب و بسیار سفید است، با بارش طولانی باران و پوشش ابرها. برخلاف سایر نقاط کانادا، به ندرت دما هوا به نقطه انجماد می رسد. زمستان های معتدل ونکوور، دلیلی است که مهاجران را به این شهر (و شهرهای اطراف آن) به عنوان یک مقصد مهاجرتی نگاه می کنند.

اُتــاوا

اتاوا (واقع در استان اُنتاریو)، پایتخت کانادا است. این شهر، یکی از غنی ترین فرهنگ ها را در بین شهرهای کانادا از نظر تاریخی، موزه ها و بناهای تاریخی کانادا دارد. به عنوان مثال، موزه شهروندی کانادا، موزه Nauture یا موزه طبیعت، موزه علم و فناوری و موزه جنگ کانادا همه در اُتاوا واقع شده اند. علاوه بر این، اتاوا دارای بازار بسیار محبوب Byward است، که فروشندگان محصولات خود را به فروش می رسانند.اُتاوا، حتی در بین 3 مقصد مهاجرتی برتر کانادا نیست، با این حال، این شهر برای جذب مهاجران، آفرهای بهتری از لحاظ قیمت مسکن، کار و ... دارد.

تورنتو

تورنتو، مرکز تجارت و بازرگانی در کانادا است و در استان اُنتاریو واقع شده است. بیشترین تمرکز جمعیت در کانادا با جمعیت 2.7 میلیون نفر در شهر تورنتو است و در شمال ساحل دریاچه بزرگ اُنتاریو واقع شده است.منبع:
ویزای کانادا

در کل 1 بار ویرایش شده. اخرین ویرایش توسط melinaa در دوشنبه 22 اکتبر 18, 6:31 am .

پستارسال شده در: يکشنبه 21 اکتبر 18, 12:45 pm 

پست ها : 4
سپاسگذاری کرده: 0 بار
سپاس دریافتی: 0 بار
جالب بود ممنون

_________________
کلینیک نوین | درمان بواسیر، هموروئید، شقاق، کیست مویی، زگیل و فیستول با لیزر توسط دکتر متخصص


نمايش پست ها از پيشين:  مرتب سازي بر اساس  

مبحث جدیدپاسخ

 [ 2 پست ] 


مباحث مرتبط

 مباحث   نويسنده   پاسخ ها   بازديدها   آخرين پست 
موضوع ناخوانده دیگری در این انجمن موجود نیست. همه چیز درباره ماساژ صورت که باید بدانید

hassanimatin77

0

0

چهارشنبه 11 سپتامبر 19, 12:13 pm

hassanimatin77 نمایش آخرین ارسال

موضوع ناخوانده دیگری در این انجمن موجود نیست. چه چیزهایی را باید درباره اکسیژن ساز بدانید؟

melinaa

0

202

شنبه 18 مه 19, 11:04 am

melinaa نمایش آخرین ارسال

موضوع ناخوانده دیگری در این انجمن موجود نیست. نکاتی که برای شروع یک کسب و کار باید بدانید.

ehsannasr

0

740

شنبه 13 اکتبر 18, 12:18 pm

ehsannasr نمایش آخرین ارسال

موضوع ناخوانده دیگری در این انجمن موجود نیست. معرفی وبسایت مهاجرت به ترکیه

arioholding

0

0

جمعه 24 مه 19, 12:08 pm

arioholding نمایش آخرین ارسال

موضوع ناخوانده دیگری در این انجمن موجود نیست. موارد استفاده از گیت فروشگاهی

esahar73

0

954

دوشنبه 16 آپريل 18, 9:26 am

esahar73 نمایش آخرین ارسال

 


چه کسي حاضر است ؟

کاربران حاضر در اين انجمن: Google [Bot] و 20 مهمان


شما نمي توانيد مبحث جديدي در اين انجمن ايجاد کنيد
شما نمي توانيد به مباحث در اين انجمن پاسخ دهيد
شما نمي توانيد پست هاي خود را در اين انجمن ويرايش کنيد
شما نمي توانيد پست هاي خود را در اين انجمن حذف کنيد
شما نمي توانيد فايل هاي پيوست در اين انجمن ارسال کنيد
cronبخش ها