بسم الله الرحمن الرحیم

انجمن های تخصصی کدباکس

شبکه، امنیت، سرور، دیتاسنتر، سیستم عامل، هاستینگ، وبمستری، طراحی وب، نرم افزار، سخت افزار، گرافیک و ...

امروز سه شنبه 22 مه 18, 11:38 pm

مبحث جدیدپاسخ

[ 1 پست ] 
نويسنده پيغام
پستارسال شده در: سه شنبه 01 سپتامبر 15, 4:08 pm 
نماد کاربر

سپاسگذاری کرده: 40 بار
سپاس دریافتی: 576 بار
قالب وردپرسی سایت خود را خود طراحی کنید.
در این مبحث قصد دارم افزونه ی باارزش و کارامدی رو معرفی کنم برای تازه کار های وردپرس که به دنبال قالب مناسب میگردند یا دوست دارن خودشون دستی در طراحی قالب داشته باشند. البته اسمش رو نمیشه طراحی گذاشت اما بی ربط به طراحی قالب هم نیست.
پیج بیلدر page builder یا همون صفحه ساز. این پیج بیلدر که موارد مشابه زیادی هم داره اما این یکی هم رایگان و هم در رده ی بهترین ها قرار داره.
Page Builder by SiteOrigin نام این افزونه ی بسیار عالی هست.
این افزونه عامه ترین افزونه در این زمینه هست که کمک میکنه به ساختن یک صفحه ی ریسپانسیو ستون بندی شده با استفاده از ویجت هایی که دوست دارید. در توضیحات این افزونه گفته شده که صفحه ی ساخته شده با همه ی موبایل ها هم سازگاری داره.
همچنین گفته شده که به شما آزادی استفاده از هر قالبی داده شده. ( به طور پیشفرض باید یک قالب داشته باشید و با استفاده از این افزونه میتونید وجیت ها رو در صفحه به صورت دلخواه بچینید )
مزیت دیگه ای هم که داره این هست که میتونید قالب رو عوض کنید و محتویاتی که ساختید از بین نخواهد رفت.
این افزونه تماما با درگ و دراپ ( کشیدن و رها کردن ) کار میکنه و به نوعی میشه اسمش رو طراحی صفحه ی دلخواه در وردپرس با drag & drop بدون استفاده از حتی یک خط کد نویسی گذاشت. پیج بیلدر خودش همه ی کدهای لازم رو برای شما جایگذاری میکند.
در ستون بندی هیچ محدودیتی نداره هم از لحاظ تعداد ستون ها هم از لحاظ پهنا و عرض ستون ها کاملا دست و بالتون باز هست. هم چنین right to left رو هم پشتیبانی میکنه و این برای فارسی زبان ها یک مزیت غیر قابل انکار هست.
قسمتی هم به عنوان لایو ادیتینگ تعبیه شده که به صورت دیداری میتونید در عین حال نتیجه رو ببینید و ویرایش کنید. مثل شخصی سازی قالب وردپرس عمل میکنه.
یک قسمت هم تعبیه شده برای undo کردن و redo کردن که اگر اشتباهی پیش اومد بتونید برگردید و زحمتاتون به هدر نره.
همچنین میتونید استایل شخصی خودتون رو به کار ببرید. اگر دستی در طراحی داشته باشید میدونید که attribute چیه, مثل padding و margin . رنگ پس زمینه و ستون ها , فاصله های بین ستون ها و ...
همچنین میتونی cssدستی خود را به کار ببرید.
برای شروع هم اندک توضیحی میدم و بسنده میکنم.
بعد از نصب و فعالسازی افزونه اگر ایجاد نوشته یا برگه جدید رو بزنید میبینید که به تب دیداری و متن ویرایشگر یک تب جدید پیج بیلدر اضافه شده که با کلیک روی اون رابط کاربری رو مشاهده میکنید.
تولبار ساده ای داره شامل اضافه کردن ویجت , اضافه کردن ستون , هیستوری , لایو ادیتور
خب من این افزونه رو نصب و تست کردم و به خوبی کار میکرد. امیدوارم لذتش رو ببرید.

نمايش پست ها از پيشين:  مرتب سازي بر اساس  

مبحث جدیدپاسخ

[ 1 پست ] 

مباحث مرتبط

مباحث   نويسنده   پاسخ ها   بازديدها   آخرين پست 
موضوع ناخوانده دیگری در این انجمن موجود نیست. اضافه کردن دکمه پنهان به قالب با css

Hoseyn

0

3071

شنبه 13 فبريه 16, 7:17 pm

Hoseyn نمایش آخرین ارسال

موضوع ناخوانده دیگری در این انجمن موجود نیست. نمایش لینک برگه ی خاص در قالب وردپرس wordpress

Hoseyn

0

2649

جمعه 19 ژوئن 15, 10:10 am

Hoseyn نمایش آخرین ارسال

موضوع ناخوانده دیگری در این انجمن موجود نیست. اجازه دادن به کاربران برای تعویض قالب وردپرس

Hoseyn

0

2493

جمعه 28 آگوست 15, 3:25 pm

Hoseyn نمایش آخرین ارسال

موضوع ناخوانده دیگری در این انجمن موجود نیست. کسب درآمد با طراحی سایت و قالب

slmpr

0

1127

سه شنبه 27 دسامبر 16, 11:57 am

slmpr نمایش آخرین ارسال

موضوع ناخوانده دیگری در این انجمن موجود نیست. افزایش ترافیک و قالب حرفه ای در طراحی سایت

lemon

0

747

پنج شنبه 18 مه 17, 8:15 am

lemon نمایش آخرین ارسال

چه کسي حاضر است ؟

کاربران حاضر در اين انجمن: بدون كاربران آنلاين و 1 مهمان

شما نمي توانيد مبحث جديدي در اين انجمن ايجاد کنيد
شما نمي توانيد به مباحث در اين انجمن پاسخ دهيد
شما نمي توانيد پست هاي خود را در اين انجمن ويرايش کنيد
شما نمي توانيد پست هاي خود را در اين انجمن حذف کنيد
شما نمي توانيد فايل هاي پيوست در اين انجمن ارسال کنيد