بسم الله الرحمن الرحیم

انجمن های تخصصی کدباکس

شبکه، امنیت، سرور، دیتاسنتر، سیستم عامل، هاستینگ، وبمستری، طراحی وب، نرم افزار، سخت افزار، گرافیک و ...

امروز سه شنبه 19 فبريه 19, 10:37 amمبحث جدیدپاسخ

 [ 1 پست ] 
نويسنده پيغام
پستارسال شده در: پنج شنبه 22 دسامبر 16, 8:48 am 

پست ها : 78
سپاسگذاری کرده: 1 بار
سپاس دریافتی: 25 بار
از زمان های بسیار دور یکی از بحث های کاربران که تلفات بسیاری هم داشته ، بهتر بودن کدام یک از پلتفرم ها بوده است. عده ای با دلایل شخصی خود PC یا بعضی ، کنسول ها را به عنوان پلتفرم بازی خود انتخاب میکنند. اما چطور است که بدون هیچ گونه طرفداری و از روی منطق ببینیم که چرا PC برای بازی بهتر است ؟ پس با ما همراه باشید.


کیبورد و موس بهتر از کنترلر هستند
هیچ شکی در خوب بودن کنترلر ها نیست.یکی از مزایای کنترلر ها استفاده راحت از آنهاست. شما میتوانید بر روی مبل دراز کشیده ، روی زمین نشسته یا ایستاده با کنسول خود بازی کنید. که صد در صد از نشستن پشت میز برای استفاده از موس و کیبورد بهتر است. خب حال چرا کیبورد و موس بهتر هستند ؟ بخاطر اینکه دقت کار این وسیله بالاتر است در حالی که کنترلر های کنسول ها از Auto Aim استفاده میکنند. تنوع کیبورد و موس بیشتر است. شما میتوانید از انواع موس و کیبورد استفاده کنید. با موس کوچک راحت هستید ؟ با موس بزرگ راحت هستید ؟ با موس های ساده و ارزان راحتید یا گران قیمت و پر امکانات ؟ با هر کدام که راحت هستید میتوانید کار کنید. دلیل دیگر این است شما میتوانید دکمه های بازی را در کیبورد و موس تغییر دهید. با تمام این امکانات مطمئناً اگر در یک بازی یک کنسول گیمر و پی سی گیمر در برابر هم قرار گیرند ، برتری با پی سی گیمر است آن هم بخاطر استفاده از موس و کیبورد.


کامپیوتر ها گرافیک بهتری دارند

البته که این مورد احتیاج به توضیح ندارد.حتی با کامپیوتر های میان رده هم میتوانید با گرافیک بهتری بازی کنید. این مورد با قدیمی شدن کنسول ها مشهودتر هم میشود. برای بهتر پی بردن به این موضوع میتوانید از Face Off های موجود در سایت های مختلف استفاده کنید. در این Face Off ها یک صحنه از بازی در پلتفرم های مختلف مورد بررسی قرار میگیرد.


کامپیوتر ها قابلیت آپگرید دارند و انعطاف پذیر هستند

علاوه بر بهتر بودن گرافیک در این پلتفرم دلیل دیگری که کامپیوتر را بهتر میکند قابلیت ارتقا سخت افزار آن است. برای مثال PS3 هفت سال بدون آپگرید مورد استفاده کاربران میگرفت. اگر یک کامپیوتر هنگام عرضه PS3 میخریدید میتوانستید آن را بعد از 3 سال آپگرید کنید و کامپیوتری بسازید که به راحتی PS3 را شکست میداد.

از آن مهم تر قابلیت تغییر دادن تنظیمات گرافیکی در کامپیوتر هاست. شما میتوانید طبق سلیقه و قدرت کامپیوتر خود تنظیمات گرافیکی را تغییر دهید. میخواهید محیط اطراف را با کیفیت بیشتری ببینید ؟ کیفیت بافت ها را افزایش دهید. میخواهید فاصله بیشتری را ببینید ؟ پس مقدار آن را از تنظیمات تغییر دهید. این در حالی است که در کنسول ها سازنده بازی متناسب با قدرت آن کنسول گرافیک بازی را افزایش یا کاهش میدهد. یا برای بهتر اجرا شدن بازی فریم را قفل یا پایین می آورد.

اصلاً دوست ندارید تنظیمات گرافیکی را تغییر دهید ؟ از خود تنظیمات بازی یا با استفاده از نرم افزارGeForce Experience میتوانید تنظیمات را خودکار و متناسب با قدرت کامپیوتر ویرایش کنید ، بدون اینکه شما زحمتی به خود دهید. با موس و کیبورد راحت نیستید ؟ میخواهید از گیمپد استفاده کنید ؟ همچنان کامپیوتر میتواند آرزوی شما را بر آورده کند. می بینید؟ شخصی سازی کامپیوتر بسیار بسیار بالاتر از کنسول هاست.


استفاده از ماد در کامپیوتر

دیگر ماد کردن یک بازی یک مسئله عادی شده ! ماد کردن بازی احتیاجی به تخصص ندارد و به راحتی هر کسی میتواند بازی را ویرایش کند. بوسیله ماد ها بازی جذاب تر خواهد شد. مخصوصاً این ویژگی برای بازی های قدیمی یک نکته مثبت به شما می آید. شما با استفاده از ماد ها میتوانید گرافیک یک بازی را افزایش دهید یا ویژگی های جدیدی به گیم پلی آن اضافه کنید. برای مثال بازی هایGTA یا Skyrim از آن مواردی هستند که وقتی حرف از ماد کردن میشود میدرخشند ! در بازی Skyrim شما میتوانید با استفاده از ماد مراحل جدید ، لباس های جدید ، آیتم های جدید و خلاصه هر چیزی که به ذهنتان میرسد اضافه کنید.


لطفاً شایعه سازی نکنید ، کامپیوتر اصلاً هم گران قیمت نیست !
بزرگ ترین اختلافات بین گیمران کامپیوتر و کنسول ها این است که برای بازی کردن با کامپیوتر باید مقدار پول بیشتری پرداخت کنید حال اینکه هزینه بازی کردن با کنسول کمتر است. واقعاً اینطور فکر میکنید ؟ پس بهتر است این را بدانید که قضیه اینطور ها هم که فکر میکنید نیست. شما مجبور نیستید که آخرین قطعات موجود در بازار را خریداری کنید ! مسلم است که هر کس بخواهد بهترین سیستم بازی را خریداری کند هزینه خرید آن بیشتر از خرید یک کنسول میشود. حتی یک سیستم پایین رده هم میتواند با گرافیک بهتری نسبت به کنسول ها بازی را اجرا کند. شما میتوانید با هزینه 600 دلار یک سیستم پایین رده خریداری کنید که همچنان بهتر از یک کنسول است و هر وقت که بخواهید میتوانید آن را آپگرید کنید.اگر قیمت خرید یک سیستم معمولی را با یک سیستم مخصوص گیم مقایسه کنید ، قیمت خرید سیستم گیمینگ چندین برابر یک سیستم معمولی است. 400 دلار بیشتر خرج کردن بر روی یک یا چند قطعه کامپیوتر ، بهتر از 400 دلار خرج کردن برای خرید یک PS4 است چرا که با آن 400 دلار بیشتر قدرت کامپیوتر افزایش میابد.

از اینها گذشته هزینه های پنهان شده پشت کنسول گیمینگ را هم فراموش نکنیم. برای بازی کردن با کنسول بیشتر از 400 دلار خرج میکنید. اول اینکه 60 دلار باید برای خرید هر بازی خرج کنید ، حال آنکه هزینه آنلاین بازی کردن در کنسول یک طرف دیگر ماجراست. این هزینه ها در کامپیوتر کمتر هستند. ضمن اینکه اگر خیلی دوست دارید هزینه ها پایین تر هم بیایند ، میتوانید از نسخه های کرکی هم استفاده کنید ! قرار نیست ثابت کنیم که پی سی گیمینگ ارزان تر است ، قرار است ثابت کنیم که " پی سی گیمینگ گران است " کاملاً فکر غلط و پوچی است. با پولی مساوی خرید یک کنسول میتوانید یک کامپیوتر با قدرت برابر کنسول یا حتی با هزینه بیشتر میتوانید به قدرت بیشتر هم دست یابید.

اکثر تصاویر و ویدئو های تبلیغاتی بر روی کامپیوتر ضبط شده اند !

تصویر زیر را میبینید ؟
مایکروسافت برای نشان دادن قدرت کنسول خود به طرفداران و یا شاید هم شرکت رقیب از کامپیوتر استفاده کرده است ! اگر خود مایکروسافت نمیتواند شما را متقاعد کند که کامپیوتر بهتر است ، پس دلیل دیگری هم نمیتواند ! اینکه تمام بازی های کنسول ها روی کامپیوتر ساخته میشوند و سپس با گرافیک پایین تر از آن چیزی که در تبلیغات میبینم برای کنسول ها منتشر میشوند یکی از روش های کسب درآمد شرکت ها است که باعث فروختن محصولات خود میشود. سونی و مایکروسافت خود میدانند که حقیقت تلخ است پس به جای استفاده از کنسول ، از کامپیوتر های قدرتمند استفاده میکنند.


با استفاده از کامپیوتر میتوانید بازی های قدیمی را هم اجرا کنید

به لطف شبیه ساز ها و راه های دیگر میتوان نرم افزار ها و بازی های چندین سال قبل را با کامپیوتر اجرا کرد. از بازی های DOS ، Mac Os ، Commodore ، Nes ، SNES ، N64 ، Windows 3.1 ، 95 ، 98 گرفته تا کنسول های PS1 و PS2. همچنین شبیه ساز ها کنترل بهتری نسبت به کنسول ها دارند و گرافیک بهتری نسبت به نسخه اصلی برای شما به ارمغان خواهند آورد.


هر پلتفرم انحصاری های خود را دارد اما انحصاری های کامپیوتر بیشتر است

در اکثر مواقع هنگام بحث با یک کنسول گیمر موضوع داشتن بازی های انحصاری را به رخ میکشد که کامپیوتر قادر به اجرای آن ها نیست. اما این نکته را در نظر نمیگیرند که برای بازی کردن هر انحصاری ، علاوه بر خرید آن ، باید کنسولی که این بازی انحصاری آن کنسول است خریداری کرد که این خود هزینه را چندین برابر خواهد کرد. علاوه بر این همانطور که گفته شد تعدادی از کنسول گیمر ها بر این باور هستند که بازی های انحصاری کامپیوتر بسیار کم هستند. پس بهتر است برای فهمیدن اینکه انحصاری های کامپیوتر کم نیستند ، به این
سری بزنید.


فریم پایین تر از 46 ممکن است آسیب هایی به چشم انسان برساند


عموم بازی های کنسول ها در رزولوشن 1080 در فریم 30 اجرا میشوند. بخاطر محدود بودن سخت افزار کنسول ها تعداد بازی هایی که بر روی کنسول ها در رزولوشن 1080 با فریم 60 اجرا میشوند خیلی کم هستند.توماس ادیسون اعلام کرد که هر چیزی که در فریم زیر 46 اجرا شود باعث خستگی و شاید آسیب رساندن به چشم میشود.


کامپیوتر را به راحتی میتوان تمیز کرد

مطمئناً میدانید که کنسول ها و کامپیوتر ها از فن برای خنک سازی استفاده میکنند. این فن بعد از مدتی فرسوده میشود یا نیاز به تمیز شدن دارد. هر گاه این اتفاق برای یک کامپیوتر بیفتد ، به راحتی میتوان آن را تمیز کرد. اما در کنسول ها با تمیز کردن گارانتی از بین میرود. اگر قطعه ای آسیب ببینید باید کل دستگاه را فرستاده و صبر کرده تا درست شود. یا حتی ممکن است گاهی اوقات با ارور زیر مواجه شوید.


در پایان باید عرض کنیم که تمام این ها بستگی به انتخابات و تمایلات و دلایل شخصی خود شما بستگی دارد که کدام پلتفرم را انتخاب کنید. هر پلتفرم ویژگی ای دارد که دیگری ندارد. قصد ما این نیست که همه افراد را وادار به خرید کامپیوتر کنیم و بگوییم که کنسول ها پلتفرم مناسبی برای بازی نیستند و باید نسل آنها منقرض شود ! بلکه قصد ما این است که برخی ویژگی های مثبت پلتفرم PC اشاره کنیم و برخی تصورات منفی نسبت به این پلتفرم را از ذهن شما پاک کنیم. و امیداوریم که در این زمینه هم مثبت واقع شده باشیم.


نمايش پست ها از پيشين:  مرتب سازي بر اساس  

مبحث جدیدپاسخ

 [ 1 پست ] 


مباحث مرتبط

 مباحث   نويسنده   پاسخ ها   بازديدها   آخرين پست 
موضوع ناخوانده دیگری در این انجمن موجود نیست. پيوست(ها) بازی های اپل واچ ( بهترین بازی ها )

Hoseyn

1

4273

يکشنبه 24 مه 15, 9:09 am

arastoo نمایش آخرین ارسال

موضوع ناخوانده دیگری در این انجمن موجود نیست. عنوان : ابزارهای بررسی سئو سایت

moradi777

0

0

يکشنبه 13 ژانويه 19, 9:52 am

moradi777 نمایش آخرین ارسال

موضوع ناخوانده دیگری در این انجمن موجود نیست. جلوگیری از ایجاد عنوان و توضیحات تکراری در صفحه بندی ها

Hoseyn

0

3212

دوشنبه 24 آگوست 15, 12:48 pm

Hoseyn نمایش آخرین ارسال

موضوع ناخوانده دیگری در این انجمن موجود نیست. شعبده بازی با آی پد ipad

Hoseyn

0

3872

جمعه 20 فبريه 15, 5:51 pm

Hoseyn نمایش آخرین ارسال

موضوع ناخوانده دیگری در این انجمن موجود نیست. پيوست(ها) بازی تتریس بر روی دستبند

Hoseyn

0

3475

پنج شنبه 13 نوامبر 14, 8:28 am

Hoseyn نمایش آخرین ارسال

 


چه کسي حاضر است ؟

کاربران حاضر در اين انجمن: بدون كاربران آنلاين و 29 مهمان


شما نمي توانيد مبحث جديدي در اين انجمن ايجاد کنيد
شما نمي توانيد به مباحث در اين انجمن پاسخ دهيد
شما نمي توانيد پست هاي خود را در اين انجمن ويرايش کنيد
شما نمي توانيد پست هاي خود را در اين انجمن حذف کنيد
شما نمي توانيد فايل هاي پيوست در اين انجمن ارسال کنيد
cronبخش ها