A Whatsapp App page is seen on Facebook on a Samsung Galaxy S4 phone in the central Bosnian town of Zenica
نفوذگران، ابتدا با ایجاد یک صفحه دسترسی جهت دانلود، به شماوعده دانلود رایگان What’s app را می‌دهند و از شما،‌شماره تلفن همراهتان را می‌خواهند و در نهایت مبلغی به عنوان آبونمان از شما در خواست می‌:نند.
” What’s app ” یک متقلب آنلاین

احتمالاً بارها این پیغام را برروی سیستم خود دیده‌اید؟ ” آیا می خواهید برنامه What’s app را برروی سیستم کامپیوتری خود نصب کنید؟”

اما مراقب باشید!

به گزارش ایتنا از ایسنا، براساس مطالعات صورت گرفته توسط کارشناسان امنیتی شرکت پاندا سکیوریتی، دقیقاً شهرت این نرم افزار موبایل به پیام های فوری آن است که توسط کلاهبرداران مورد استفاده قرار می گیرد تا دسترسی‌های جدیدی بر روی گوشی موبایل کاربر و سیستم کامپیوتری وی به دست بیاورند.

این برنامه که توسط بسیاری از کاربران برروی گوشی های موبایل نصب شده است، به راحتی می تواند توسط کلاهبرداران مورد سوءاستفاده قرار گیرد.

نفوذگران به منظور فریب کاربر، ابتدا یک صفحه دسترسی جهت دانلود برنامه ایجاد می کنند و در آن صفحه، به شما وعده دانلود رایگان این محصول را بر روی سیستم کامپیوترتان می دهند. سپس در طول مسیر از شما می خواهند تا شماره تلفن همراه خود را وارد کنید.

بنا بر اعلام نماینده رسمی و انحصاری شرکت پاندا سکیوریتی در ایران،در ادامه با شبیه سازی خود به برنامه Bluestack (برنامه ای که به شما اجازه نصب برنامه‌های اندروید را بر روی سیستم کامپیوتری می دهد)امکان دانلود رایگان و بی واسطه برنامه تقلبی را فراهم می کنند.

در نهایت به واسطه شماره موبایلی که در ابتدای نصب وارد کرده بودید مبلغی را ماهانه به عنوان آبونمان از شما درخواست خواهند کرد.

این برنامه تقلبی برای جلب اعتماد کاربران در طول مسیر، با نشان دادن پیغامها و لوگوهای What’s app این اطمینان را می دهد که در حال دانلود یک برنامه کاملاً مجاز هستید.

کلاهبرداران حتی اقدام به تولید محتوا بر روی شبکه های اجتماعی می کنند تا کاربر به این باور برسد که این برنامه کاملا مورد تایید است.

از این رو به کلیه کاربران توصیه شده قبل از اینکه نسبت به نصب هر برنامه ویژه اندروید بر روی سیستم کامپیوتری خود اقدام کنند، ابتدا در اینترنت جستجو کرده تا از گزینه های قطعی نصب مطلع شده و موارد کلاهبرداری را تشخیص دهند.