استاندارد W3C سایت

W3C مخفف World Wide Web Consortium می باشد. منظور از استاندارد W3C سایت رفع خطاها در HTML و CSS صفحات وب می باشد.

با توجه به توسعه زبان های پایه وب یعنی HTML و CSS و گستره وسیع قابلیت های آنها، چالش جدیدی برای مرورگرها پیش آمد و آن ناسازگاری برخی صفحات وب بود. به این ترتیب که کاربران با مرورگرهای متفاوت ممکن بود صفحات را به درستی و یکسان مشاهده نکنند. با توجه به این موضوع استاندارد سازی بر اساس W3C شکل گرفت و امروزه تمامی مرورگرها از کلیه استاندارد W3C سایت در کنار برخی از استاندارد های داخلی خودشان پشتیبانی می کنند.

بنابراین اگر صفحات وب بر اساس این استاندارد طراحی شده باشند قطعا در تمام مرورگرها کاربران می توانند آن را به درستی مشاهده کنند. همچنین در نسخه های قدیمی تر مرورگرها نیز این صفحات پشتیبانی خواهند شد.

استاندارد W3C سایت

اعتبار سنج های html کد html سایت شما را بررسی می نمایند و مواردی که در تمامی مرورگرها مشترک نیستند را به شما هشدار می دهد.

استاندارد بودن یک مورد به آن معنا نیست که کلیه مرورگرها از آن پشتیبانی می نمایند و یا اینکه در صورتی که موردی را تمامی مرورگرها پشتیبانی می نمایند به این معنا نیست که آن مورد استاندارد است. به عنوان مثال html5 توسط مرورگرهای Safari, Opera, Chrome, و Firefox پشتیبانی می شود ولی هنوز استاندارد نیست.

استاندارد سازی وب سایت به وجود آمدن خطاهای مختلف را در سایت کاهش می دهد. شما با استاندارد سازی صفحه قادر خواهید بود عملکرد سایت خود را در تمامی شرایط و در آینده تضمین نمایید.

در صورتی که وب سایت شما استاندارد W3C سایت را داشته باشد مطمئن خواهید شد که موتور جستجوی گوگل سایت شما را به درستی جستجو می نمایند. ممکن است استاندارد W3C سایت نباشد و گوگل سایت شما را به درستی ایندکس نماید ولی استاندارد سازی صفحه از بابت اطمینان از جستجوی درست توسط گوگل است.

• CSS 1:
این نسخه اولین نسخه از CSS است که توسط W3C هم مورد تایید بوده است اما در حال حاضر W3C دیگر این نسخه را پیشنهاد نمی کند.

• CSS 2:
دومین نسخه از CSS است که قابلیت های بیشتری نسبت به نسخه ۱ دارد و توسط W3C مورد تایید است اما استفاده از این نسخه نیز دیگر توسط این سازمان توصیه نمی شود.

• CSS 2.1:
در این نسخه در واقع مشکلات زیادی از CSS2 رفع شده است و به بیان دیگر در جهت تکمیل CSS2 منتشر شده است. با وجود انتشار نسخه های دیگر CSS، این نسخه همچنان مورد تایید و توصیه کنسرسیوم شبکه جهانی وب (W3C) می باشد.

• CSS 3:
این نسخه دارای ساختاری ماژولار است که هر ماژول امکانات خاصی را به آن اضافه می نماید.

• CSS 4:
نسخه چهارم CSS است که با امکانات ویژه ای که دارد، پیش بینی می شود بزودی به عنوان ابزاری رایج در طراحی صفحات استفاده شود.

• HTML 4.01 Strict:
در این ورژن، مرورگرها از استاندارد فایل strict.dtd پیروی می کنند که طبق قوانین آن استفاده از Cascading Style Sheets – CSS و برخی تگ های HTML مجاز نمی باشد. در این نسخه از HTML بر روی تگها و استاندارد بودن استفاده از آنها حساسیت بسیار زیادی وجود دارد و از تگهایی مانند و پشتیبانی نمی کند.

• HTML 4.01 Transitional:
این نسخه از HTML نسبت به نسخه قبل محدودیت کمتری دارد و برای اغلب مرورگرها مناسب می باشد. نوشتن اسناد به این سبک بسیار ساده و متداول است. در این نسخه می توانید از کلیه تگهای HTML مانند تگ های ایجاد کننده استایل (مانند color،background و…) با خیال آسوده استفاده نمائید. اما بهتر است تا آنجا که می توانید از CSS (سی اس اس) به جای استایل HTML استفاده کنید. این نسخه از HTML برای استفاده در مرورگرهای قدیمی که از CSS پشتیبانی نمی کنند، مناسب است.

• HTML 4.01 Frameset:
این نسخه مشابه نسخه ذکر شده قبلی است، با این تفاوت که این نسخه از HTML مخصوص اسنادی است که در آن از تگ Frameset استفاده شده است.

• نسخه جدید تری از زبان HTML با نام HTML 5.0 ارائه شده است که به دلیل آشنایی محدود طراحان و توسعه دهندگان وب با آن و پشتیبانی تعداد معدودی از مرورگرها استفاده از آن هنوز متداول نشده است و W3C Validator آن در نسخه آزمایشی (Experimental) قرار دارد.

در کدباکس خدمات استاندارد W3C سایت به صورت حرفه ای و توسط متخصصین با تجربه انجام می پذیرد. هزینه این خدمات بستگی به حجم کاری لازم جهت حذف کل خطاها می باشد و پس از آنالیز اولیه وب سایت قابل تخمین می باشد. جهت تخمین هزینه استاندارد W3C سایت خود درخواست خود را با پشتیبانی مطرح نمائید.

استاندارد W3C سایت