v6 Beta
خدمات
کدباکس میزبان شماست ... عضویت ورود کاربران خانه خدمات
دسترسی سریع
بستن منو


2012 - 2018 © CODEBOX | v 6.0.2
کدباکس . اخبار داخلی . قوانین کاربری . وبلاگ . انجمن ها .
طراحی اسکریپت اختصاصی

طراحی اسکریپت اختصاصی برنامه نویسی وب

Web Dev

اسکریپت چیست؟

نرم افزارهای تحت وب که با کمک آن ها می توان فرایندهای مختلف را مدیریت کرد یا به صورت خودکار اجرا کرد را در وب فارسی به اصطلاح اسکریپت یا وب اپلیکیشن می نامند. این برنامه ها ممکن است با هر زبان برنامه نویسی و تکنولوژی در سمت سرور (در اکثر موارد) پیاده سازی شده و حتی در قالب هسته اصلی جهت اتصال نرم افزار های سمت کاربر (Client Side) مانند اپلیکیشن های تلفن همراه، اپلیکیشن های ویندوز یا مک و لینوکس نیز استفاده شوند.

هر چند در وب فارسی به اشتباه به هر نوع نرم افزار وب اسکریپت گفته می شود اما در حقیقت اسکریپت ها تنها گونه خاصی از نرم افزارهای تحت وب هستند که نیازمند فرایند تبدیل شدن به زبان ماشین (کامپایل) نمی باشند و محیط اجرای آنها نیازمند تنظیمات بیشتری است. این در حالی است که Web App در حقیقت با زبان ها و تکنولوژی هایی تولید می شود که نیازمند تبدیل به زبان ماشین بوده و در نهایت این خصوصیت آنها را از نظر پرفرمنس و استقلال اجرا به نسبت اسکریپت ها بهینه تر می کند. طبیعتا تولید وب اپ ها پر هزینه تر و زمان بر تر می باشد که در بسیار موارد اساسا مقرون به صرفه نیست. اما در وب فارسی با توجه به عدم آگاهی به کل نرم افزارهای حوزه وب "اسکریپت" گفته می شود، بنابراین در اینجا مقصود ما از اسکریپت در اصل نرم افزار های وب می باشد که ممکن است اسکریپت یا وب اپ باشند.

اسکریپت اختصاصی

اگر برای دسته بندی سایت خود در یکی از شاخه های متعارف دچار مشکل شده اید یا قصد دارید سایتی بسیار متفاوت تر از نمونه های موجود در یکی از شاخه های اصلی وب ایجاد کنید، شما در موقعیتی قرار دارید که برای وب سایت خود به طراحی اسکریپت اختصاصی نیازمند شده اید.
ساده ترین راه برای شناسایی نیاز به طراحی اسکریپت اختصاصی وجود نیاز متفاوت بودن به نسبت نمونه های موجود از گونه وب سایت شما می باشد. البته مشخصا اگر گونه وب سایت شما کاملا جدید باشد نیز مسیر شما به طراحی اسکریپت اختصاصی ختم خواهد شد.

اسکریپت اختصاصی علاوه بر قابلیت های انحصاری که برای وب سایت شما فراهم می آورد، امکان بازآفرینی قابلیت هایی که در سیستم های موجود از ابتدا برای آن بستر سازی نشده است را نیز فراهم کرده و به این ترتیب شما دقیقا به یک سیستم دلخواه برای وب سایت خود دست پیدا می کنید که ظرفیت ارتقا گام به گام با نیاز شما را نیز دارد.

طراحی اسکریپت اختصاصی فرآیندی برای خلق محصولی بسیار پیچیده می باشد. این فرآیند نیازمند آن است که طراح وب از اهداف وب سایت، افرادی که قرار است با آن کار کنند (هم پرسنل سایت و هم کاربران سایت)، اطلاعاتی که دریافت و ذخیره می شود و اطلاعاتی که قرار است مورد پردازش قراره گرفته و به نمایش در آید آگاهی کامل داشته باشد تا بتواند به درستی نیازمندی ها و انتظارات خود را از اسکریپت اختصاصی مورد نیازش شرح بدهد.

ما در کدباکس با داشتن نیروهای متخصص و با تجربه در عرصه برنامه نویسی وب در تمامی مراحل از امکان سنجی تا تولید و توسعه اسکریپت اختصاصی متناسب با نیاز شما خدمات ارائه می کنیم.

Mahan Framework

فریمورک ماهان

سال ها تجربه در طراحی و تولید نرم افزار توسط کدباکس در نهایت منجر به تولید زیر ساخت پیشرفته و حرفه ای در قالب یک فریمورک با نام "ماهان" شده است. این زیرساخت به ما امکان پیاده سازی طیف وسیعی از وب سایت ها را به شکل استاندارد و منظم با چرخه نگهداری اصولی می دهد. فریمورک ماهان بر خلاف فریمورک های عمومی که بسیار گسترده وسنگین هستند به شکلی طراحی شده است که در هر پروژه تنها قسمتی از آن به کار بسته می شود و محصول خروجی فاقد کدها و چرخه های اضافی فریمورک خواهد بود در عین حال همواره توسعه پذیری بسیار بالایی برای محصولات تولیدی با این تکنولوژی وجود دارد.

فریمورک ماهان به ما این امکان منحصر به فرد را می دهد که پروژه خود را با زبان ها و تکنولوژی های مختلف برنامه نویسی کنیم. در حال حاضر نسخه 3.0 این فریمورک در کدباکس مورد استفاده قرار می گیرد که زبان ها و تکنولوژی های زیر بهره مند است:

Deep Modules
 • Assembly
 • C, C++
 • Perl 5.x
 • Shell Script
 • Haskell, Rust
BE/Side
 • PHP 7.x
 • Ruby 2.x
 • Python 3.x
 • Node.js
FE/Side
 • HTML5 & CSS 3 + SASS
 • JavaScript - ES6
 • Vanilla JS
 • Bootstrap 4.x, 5.x

زیرساخت گسترده فریمورک ماهان و پشتیبانی از ماژول های عمیق از زبان های بنیادی و سطح بالا اجازه می دهد تا هر پروژه ای را به سادگی با کمک آن پیاده سازی نمائیم. همچنین مستندات لازم جهت توسعه و نگهداری محصولات تولیدی با فریمورک ماهان در بالاترین سطح استاندارد به همراه محصول ارائه خواهد شد.

سفارش طراحی اسکریپت اختصاصی

جهت دریافت مشاوره تخصصی در خصوص طراحی اسکریپت اختصاصی، همچنین برآورد زمان و تعرفه انجام پروژه خود از طریق لینک زیر شرح کامل پروژه خود به همراه اطلاعات تماس خود را با بخش توسعه وب کدباکس در میان بگذارید:

سفارش اسکریپت اختصاصی

با عضویت در بخش کاربری کدباکس امکان ارسال تیکت، ثبت سفارش و ارتباط نزدیک با ما را خوا هید داشت. عضویت

logo-samandehi
CODEBOX
کدباکس را در شبکه های اجتماعی دنبال کنید:


وبلاگ
انجمن ها
تلفن تماس:
02191690421
آدرس پستی:
شیراز، شهرک خبازان، خیابان شهید سعید ماهر، کوچه اول، پلاک ۸
کدپستی: 713477668
نمابر (فکس): 07137206254